Люди стали добрішими

З останніх споглядань, що хочу сказати.

По-перше, завдяки кризі люди стали добрішими. І в протилежному Ви мене ніколи не переконаєте. Сумно, що це, можливо, тимчасово і штучно. Але все ж таки, як приємно бачити, як людині пів автобуса підказує, де треба вийти та як дійти до пункту призначення. Я персонально стала свідком такого дійства не один раз, а люди, котрим я про це розказувала, теж почали помічати доброзичливість пересічних громадян.

По-друге, завдяки кризі, як каже моя мама, «цінності на свої місця повернулися».  І то факт. Дівчата почали більш за собою дивитися,  люди почали більше уваги приділяти рідним. І від цього справжні сім*ї стали лишень більш міцними, ну, а крихкі — пішли іншм шляхом.

По-третє, я частіше чую слово «дякую».  Таке просто і магічне слово, яке зігріває. Раніше я часто його вживала, та й зараз не нехтую. Та від людей чула набагато рідше. Воно зігріває та знов ж таки підштовхує до думки, що люди стали добрішими.

Приємно,  що криза підштовхнуда людей на переоцінку, переосмислення. Вона поставила на свої місця чорне та біле, зміцнила сім*ї та розірвала «шаткі» стосунки.  Б*юся об заклад, що через 9 місяців демографічна ситуація в Україні буде ліпшою, ніж, наприклад, зараз. Кількість шлюбів просто серед моїх знайомих під час кризи лишень зросла.

І якщо якість життя вимірювати через призму особистих стосунків, то вона покращилась. А маючи залізобетонну впевненість у теплоті та щирості домашній, змінювати життя навколо себе набагато легше.

Консультаційні лінії для неіснуючої дівчини

Є безліч консультаційних ліній. Деякі з них називаються гарячими, деякі — службами підримки тощо. Суті це не міняє. Людині потрібна консультація. Бажано саме тоді, коли вона подзвонила і бажано якісна. Однак, на жаль, не всі гарячі лінії мають ту температуру, котру ми очікуємо, телефонуючи. Яскравим прикладом є Кіоск автоматичного поповнення СПД Бондарец А.В., котрий можна знайти на кожному розі м. Києва (сподіваюся, лише Києва). Служби підтримки данного СПД має тел +38 097 000 00 00.  Але якщо Ви навіть дуже завзяті, додзвонитися туди поталанить не кожному. Не тільки бізнес має таке хамське ставлення до клієнтів. На гарячу лінію МінОхорони здоров*я України теж в її робочі години додзвонитися не так просто: так слухавку не беруть.

Одним словом створення мертвих консультаційних  ліній все більше нагадує мені просто ситуацію із хлопцями, котрі поступаються місцем бабусі лише шоб покрасуватися перед дівчатами. І якщо ми всі  з вами (громадяни і споживачі) у цьому контексті порівняння —  бабусі і  нам абсолютно без образ зрозуміло, що часто консультаційні лінії створюються “аби було”, то все ж таки не ясно, хто в нашій країні дівчина, перед котрою хизуються…